NC Masters 2023


Go back to registration page

Registered contestants


1500 m (Registered: 12)
Name Nationality YOB Team / Club
Fredrik Eckerström SE 1970
Fríða Rún Þórðardóttir IS 1970
Hafsteinn Óskarsson IS 1959
Henrik Lau DK 1971
Henrik Nord SE 1973
Kjell Odd Steinset NO 1936
Nils Nestor SE 1952
Oddvar Tjelta NO 1943
Persson Sören SE 1965
Roger Reinhold SE 1961
Sigurður Konráðsson IS 1953
Vesa Lindberg FI 1977
200 m (Registered: 20)
Name Nationality YOB Team / Club
Agnar Steinarsson IS 1964
Ahti Finning FI 1948
Anna Sofia Rappich IS 1964
Bergur Hallgrimsson IS 1983
Christian Møller DK 1961
Eldbjoerg Sanden Soevik NO 1956
flemming Aanæs DK 1947
Gunnel Tolfes SE 1958
Ivan Janko SK 1977
Kauko Lindberg FI 1938
Knud Erik Pedersen DK 1960
Mari Tirkkonen FI 1969
Mattias Sunneborn SE 1970
Maya Pedersen NO 1972
Nicole Friedland US 1984
Oddvar Tjelta NO 1943
Sonja Sieg Stigsen DK 1951 Viborg AM
Thyge Arum DK 1961
Tómas Hilmar Ragnarz IS 1970
Trille Søgaard Ipsen DK 1967
3000 m (Registered: 10)
Name Nationality YOB Team / Club
Fríða Rún Þórðardóttir IS 1970
Henrik Lau DK 1971
Henrik Nord SE 1973
Kjell Odd Steinset NO 1936
Nils Nestor SE 1952
Oddvar Tjelta NO 1943
Persson Sören SE 1965
Sigurður Konráðsson IS 1953
Simon Doyle IE 1976
Vesa Lindberg FI 1977
3000 m Track Walk (Registered: 6)
Name Nationality YOB Team / Club
Ian Torode GB 1956
JOSE MANUEL RODRIGUEZ JIMENEZ ES 1975
Tiina Stenvall FI 1967
Torkjell Spigseth NO 1944
Ursula Koivunen FI 1969
Ørjan Moss NO 1971
4 x 200 m relay (Registered: 3)
Name Nationality YOB Team / Club
Agnar Steinarsson IS 1964
René Ipsen DK 1964
Trille Søgaard Ipsen DK 1967
400 m (Registered: 12)
Name Nationality YOB Team / Club
Agnar Steinarsson IS 1964
Ahti Finning FI 1948
Bergur Hallgrimsson IS 1983
Gunnel Tolfes SE 1958
Hafsteinn Óskarsson IS 1959
Hans Tove SE 1957
Kauko Lindberg FI 1938
Kjell Odd Steinset NO 1936
Nils Nestor SE 1952
Oddvar Tjelta NO 1943
Per Jacobsson SE 1957
Thyge Arum DK 1961
60 m (Registered: 16)
Name Nationality YOB Team / Club
Anna Sofia Rappich IS 1964
Annica Sandström SE 1968
Bergur Hallgrimsson IS 1983
Calle Jakobsen DK 1963
Christian Møller DK 1961
Eldbjoerg Sanden Soevik NO 1956
flemming Aanæs DK 1947
Ivan Janko SK 1977
Luca Del Prete IT 1967
Marie-louise Levy SE 1979
Maya Pedersen NO 1972
Nicole Friedland US 1984
Peter Danneman SE 1955
Sonja Sieg Stigsen DK 1951 Viborg AM
Torbjørn Moe NO 1972
Trille Søgaard Ipsen DK 1967
60 m Hurdles (Registered: 9)
Name Nationality YOB Team / Club
Anita Vestlund SE 1941
Annelie Schöldström SE 1967
flemming Aanæs DK 1947
Knud Erik Pedersen DK 1960
Marie-louise Levy SE 1979
MEDHI NEAULT FR 1980
Peter Danneman SE 1955
Sonja Sieg Stigsen DK 1951 Viborg AM
Ørjan Moss NO 1971
800 m (Registered: 19)
Name Nationality YOB Team / Club
Ahti Finning FI 1948
Fredrik Eckerström SE 1970
Fríða Rún Þórðardóttir IS 1970
Gunnel Tolfes SE 1958
Hafsteinn Óskarsson IS 1959
Hans Tove SE 1957
Henrik Nord SE 1973
Jóna Dóra Óskarsdóttir IS 1972
Kauko Lindberg FI 1938
Kjell Odd Steinset NO 1936
Mari Tirkkonen FI 1969
Mattias Sunneborn SE 1970
Nils Nestor SE 1952
Oddvar Tjelta NO 1943
Per Jacobsson SE 1957
Persson Sören SE 1965
Roger Reinhold SE 1961
Sigurður Konráðsson IS 1953
Vesa Lindberg FI 1977
High jump (Registered: 16)
Name Nationality YOB Team / Club
Agnar Steinarsson IS 1964
Anita Vestlund SE 1941
Annelie Schöldström SE 1967
Christina Stevenson SE 1982
Eldbjoerg Sanden Soevik NO 1956
flemming Aanæs DK 1947
Håkan Josefsson SE 1957
Hans Pohl SE 1964
Helgi Hólm IS 1941 Keflavík
Knud Erik Pedersen DK 1960
Kunto Viiru FI 1942
Mattias Sunneborn SE 1970
Maya Pedersen NO 1972
René Ipsen DK 1964
Susanne Kjeldgård Hedeager DK 1960
Tomas Bengtsson SE 1961
Shot put (Registered: 23)
Name Nationality YOB Team / Club
Anita Vestlund SE 1941
Anne Merethe Moe Dahlen NO 1966
Annelie Schöldström SE 1967
Carina Lindblom SE 1983
Cecilia Österlund FI 1984
Elisabet Ekborg SE 1952
Erja Rinne FI 1960
Eva Franklin SE 1952
Håkan Josefsson SE 1957
Helgi Hólm IS 1941 Keflavík
Inge Faldager DK 1948
Jon Bjarni Bragason IS 1971
Jussi Tukeva FI 1987
Knud Høyer DK 1946
Liisa Niekka FI 1946
Magnus Bjornsson IS 1969
Mattias Sunneborn SE 1970
Mika Parkkali FI 1966
Pekka Heiskanen FI 1963
Reima Oinaanoja FI 1949
Rolf Johan Österholm SE 1962
Tomas Bengtsson SE 1961
Tomi Rantanen FI 1976
Long jump (Registered: 16)
Name Nationality YOB Team / Club
Agnar Steinarsson IS 1964
Anna Sofia Rappich IS 1964
Anne Merethe Moe Dahlen NO 1966
Annelie Schöldström SE 1967
Annica Sandström SE 1968
Calle Jakobsen DK 1963
Christina Stevenson SE 1982
Eldbjoerg Sanden Soevik NO 1956
flemming Aanæs DK 1947
Hans Pohl SE 1964
Ivan Janko SK 1977
MEDHI NEAULT FR 1980
Monika Callenberg SE 1971
Nicole Friedland US 1984
Tomas Bengtsson SE 1961
Torbjørn Moe NO 1972
Weight throw (Registered: 20)
Name Nationality YOB Team / Club
Anita Vestlund SE 1941
Anne Merethe Moe Dahlen NO 1966
Annelie Schöldström SE 1967
Carina Lindblom SE 1983
Cecilia Österlund FI 1984
Elisa Yli-Hallila FI 1952
Elisabet Ekborg SE 1952
Erja Rinne FI 1960
Ida-Maria Rigoll SE 1982
Inge Faldager DK 1948
Jon Bjarni Bragason IS 1971
Jussi Tukeva FI 1987
Knud Høyer DK 1946
Liisa Niekka FI 1946
Magnus Bjornsson IS 1969
MEDHI NEAULT FR 1980
Pekka Heiskanen FI 1963
Tomas Bengtsson SE 1961
Tomi Rantanen FI 1976
Torrey Enoksen NO 1963
Pole vault (Registered: 7)
Name Nationality YOB Team / Club
Agnar Steinarsson IS 1964
Kaj Hammargren DK 1964
Reima Oinaanoja FI 1949
Susanne Kjeldgård Hedeager DK 1960
Tero Kuparinen FI 1960
Tomas Bengtsson SE 1961
Ørjan Moss NO 1971
Triple jump (Registered: 11)
Name Nationality YOB Team / Club
Anne Merethe Moe Dahlen NO 1966
Annelie Schöldström SE 1967
Annica Sandström SE 1968
Eldbjoerg Sanden Soevik NO 1956
flemming Aanæs DK 1947
Hans Pohl SE 1964
Helgi Hólm IS 1941 Keflavík
Mattias Sunneborn SE 1970
Sonja Sieg Stigsen DK 1951 Viborg AM
Susanne Kjeldgård Hedeager DK 1960
Torbjørn Moe NO 1972